Для людей з вадами зору

Військові тактичні навчання 124-ої окремої бригади територіальної оборони

03 вересня 2018 року


Розпочались військові тактичні навчання 124-ої окремої бригади територіальної оборони, які проходитимуть з

3 по 12 вересня на території Херсонської області.

Війська територіальної оборони (ВТрО) — резервний компонент Збройних сил України, призначений для територіальної оборони, який розпочав формування з 2014 року. Підпорядковується управлінню територіальної оборони Головного оперативного управління Генерального Штабу збройних сил України

У Херсонській області підготовка загонів територіальної оборони з числа мешканців усіх районів під керівництвом оперативного командування «Південь» розпочалася у 2017 році і цього року, 9 вересня, відзначатиметься річниця проведення таких військово-підготовчих заходів.

З метою зміцнення обороноздатності області, забезпечення оперативного реагування на виклики та загрози національній безпеці, збереження спокою на території Херсонської області, основні зусилля обласної державної адміністрації та її голови Андрія Гордєєва у минулому, 2017 році, були направлені на створення дієвої системи територіальної оборони області, забезпечення належного функціонування підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, правоохоронних органів, проведення заходів з допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян на військову службу.

Загалом, навчання за програмою, яка була відпрацьована спільно із Генеральним штабом, вже пройшли 21 загін тероборони, проведено більше 50 занять, підготовлено біля 5300 військовозобов'язаних, з них біля 300 офіцерів. Виконання заходів зборів дозволило на практиці у реальному часі провести оповіщення та збір приписного складу загонів оборони, сформувати військові підрозділи та згуртувати їх в ході спільного навчання на військовому полігоні та надати первинні знання із військової справи, необхідні для виконання завдань за призначенням.

Серед завдань військ територіальної оборони: охорона органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів та комунікацій, розгортання та несення служби на блокпостах, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами супротивника, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами, підтримання безпеки та правопорядку на відповідній території (районі, місті), організація руху опору та (або) партизанських загонів – у разі, захоплення противником території відповідальності, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру в мирний час.

Впродовж усього періоду підготовки військові тактичні навчання 124-ої окремої бригади територіальної оборони на Херсонщини проводитимуться з 3 по 12 вересня на території Білозерського (с. Кізомис, Микільське), Олешківського (с. Раденськ), Генічеського (с. Генічеська Гірка), Іванівського (с. Українське), Скадовського (м. Скадовськ) районів.

Бригади розміщуватимуться на базі пансіонатів і таборів відпочинку. Військовослужбовці впродовж навчальних зборів будуть залучені до патрулювання блокпостів, населених пунктів разом із військовослужбовцями Національної Гвардії України, також охоронятимуть стратегічні об'єкти і адміністративні будівлі тощо.

Цьогоріч навчання проходитимуть під лозунгом «Захисти свій дім – захисти Україну». У командно-штабних навчаннях візьмуть участь близько 3,5 тисяч військовозобов'язаних віком до 60 років, серед яких більшість складатимуть працівники органів державної влади, територіальних управлінь і місцевого самоврядування.Сьогодня, 3 вересня 2018року у Голопристанському військовому комісаріаті розпочався збір та реєстрація особового складу військовослужбовців, що будуть приймати участь у тактичних військових навчаннях та їх розподіл на місце дислокаціїв в м.Скадовськ.

На збір та реєстрацію для участі в тактичних навчальних зборах від Голопристанської районної державної адміністрації прибув перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Богачук, від Голопристанської районної ради Віталій Соловйов.