Для людей з вадами зору

Стан споживчого ринку

МОНІТОРИНГ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ТА ОБ'ЄКТІВ З НАДАННЯ ПОБУТОВИХ ПОСЛУГ РАЙОНУ

Попит населення району на товари споживання задовольняють 335 стаціонарних об'єктів роздрібної торгівлі усіх форм власності, 4 ринки та торговий комплекс "Новий ринок".

Із загальної кількості торгових об'єктів - 59 продовольчих магазинів, 126 — непродовольчі, 132 - магазини змішаного типу, решта - об'єкти малої архітектурної форми.

Мережа об'єктів громадського харчування представлена 19 кафе, 17 барами та їдальнею, які розташовані на території 8 сільських рад та 3 об'єднаних територіальних громад (враховуючи сезонні об'єкти).

Об'єкти з надання побутових послуг представлені 16 точками за 7 напрямками послуг, що надаються (перукарські, фотопослуги, ремонт взуття, ремонт складно-побутової техніки, ремонт та обслуговування автотранспорту, ритуальні та готельні послуги).

З початку 2018 року, згідно наданої сільськими радами інформації, функціонує 9 нових торгових об'єктів (1 непродовольчий, 2 – продовольчих, 6 - змішаного типу та одна мала архітектурна форма) та 1 заклад громадського харчування на території Круглоозерської, Великокардашинської, Гладківської та Олександрівської сільських рад.

Управління агропромислового

та економічного розвитку

Голопристанської районної державної

адміністрації Херсонської області


Довідка

про стан розвитку мережі підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення в Голопристанському районі за перше півріччя 2016 року

Географія розташування значної кількості населених пунктів району, відмінність структури їх земельного фонду, різноманітний природний та ресурсний потенціал, наближеність населених пунктів чи, навпаки, віддаленість по відношенню до колишнього районного центру м.Гола Пристань (наразі – місто обласного значення) або рекреаційних зон району, зумовили певний розподіл виду діяльності суб'єктів господарювання по всьому районі.

Неабияке місце в соціально-економічному розвитку району займає торгівля, громадське харчування. Ці сфери являються найважливішими у формуванні та стабілізації споживчого ринку, є дієвим механізмом задоволення соціальних потреб і недопущення соціальної напруженості в суспільстві, самодостатніми галуззями з динамічною частиною приватного капіталу, яка в сучасних умовах стало розвивається.

Попит населення району на товари споживання станом на 01 липня 2016 року задовольняють 352 стаціонарні об'єкти роздрібної торгівлі усіх форм власності, загальною площею 28033,99 кв.м. На цих об'єктах працюють 546 найманих та самозайнятих осіб. Система районного споживчого товариства об'єднує 5 сільських споживчих товариств та 2 новостворені споживчі товариства (СТ "Сільпо" – с.Стара Збур']ївка та СТ Кооператор" – с.Памятне). Основна галузь цих товариств – торгівля.

Функціонують 4 ринки, один з яких постійно діючий (ринок системи споживчої кооперації) та три сезоннім (розташовані та території двох рекреаційних зон) і задовольняють попит у речах повсякденного вжитку, продуктах харчування, сприяють реалізації сільськогосподарської продукції, яка вирощена на території району в літній період.

Майже в кожній сільській раді здійснюється пересувна торгівля промисловими та продовольчими товарами з дозволу органів місцевого самоврядування у визначених ними місцях та згідно встановленого графіку. Виняток становлять великі сільські ради, на території який діє розгалужена мережа підприємств роздрібної торгівлі з розширеним асортиментом товарів. Середня кількість суб'єктів господарювання, які проводять виїзну торгівлю в сільських радах з реалізації промислових товарів від 2 до 15 суб'єктів, продовольчої групи товарів — від 3 до 7, в залежності від чисельності населення.

Мережу закладів громадського харчування в районі представлено постійно-діючими 32 об'єктами, з них 12 кафе, 19 барів, їдальня. В оздоровчий період кількість торговельних закладів та громадського харчування в рекреаційних зонах району зростає в десятки разів.

З початку 2016 року на території району відкрито 7 об'єктів торгівлі та закладів громадського харчування.

За статистичною звітністю обсяг роздрібної торгівлі та ресторанного господарства з урахуванням юридичних та фізичних осіб, ринків з продажу сільськогосподарської продукції, та неформальних ринків за І півріччя 2016 рік склав 78144,4 тис. гривень, що в порівнянні до відповідного періоду 2015 року становить 91,4% в порівняних цінах (середньобласний темп росту — 104,3%). Товарооборот торгової мережі підприємств склав 21181,1 тис. гривень, оборот фізичних осіб 49775,8 тис. гривень, оборот організованих ринків з продажу сільськогосподарської продукції та оборот неформальних ринків — 7187,5 тис. гривень.

Послуги побутового обслуговування надають 15 закладів, з них 34 перукарні, 1 - ремонт взуття, 2 - ремонт побутової техніки, 2 - ремонт автотранспорту, 1 готель, 2 - ритуальні послуги, 2 - інші послуги. Найбільша їх кількість зосереджена в Новозбур'ївській сільській раді, територія якої межує з містом Гола Пристань та має найбільшу кількість населення (майже 8 тисяч) поміж інших сільських рад району.