Для людей з вадами зору

Співробітництво України з НАТО

Україна є єдиною країною-партнером НАТО, що бере участь у всіх основних поточних миротворчих місіях під її проводом. Українські миротворці були задіяні у виконанні завдань у складі Міжнародних сил безпеки в Косово, Тренувальної місії НАТО в Іраку, Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ). Україна є учасницею антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля».

Херсонщина зацікавлена у питаннях євроатлантичної інтеграції та співпраці України з НАТО

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України "Урядовий портал"

Україна ініціює приєднання до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки

Партнери по НАТО констатують, що Україна нині має одну з найбільш ефективних армій у Європі – Президент під час Воєнного кабінету

Україна - НАТО

Підсумки першого року дії Угоди про асоціацію

Започаткування проекту Трастового Фонду НАТО із перезахоронення радіоактивних джерел

Закон про зміни до Конституції щодо курсу на вступ в ЄС і НАТО набув чинності

Інформаційна листівка Чому НАТО?

Україна впевнено прямує до членства в ЄС та НАТО.Президент

Петро Порошенко та Єн Столенберг обговорили співпрацю України та НАТО на найближчі роки

Співробітництво у сфері реформування сектору безпеки Україна -НАТО

Співробітництво Україна - НАТО у сфері економіки

Співробітництво в сфері науки та охорони довкілля Україна - НАТО

Науковов-технічне співробітництво Україна - НАТО

У НАТО заявили про подальшу військову підтримку України

Невійськові ініціативи НАТО в Україні

НАТО інтенсифікує наукове співробітництво з Україною

НАТО допоможе Україні ліквідувати ще один радіоактивний могильник

Співробітництво на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру

04 квітня 2019 року НАТО відзначає 70 річницю з дня створення.

04 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12 країн був підписаний Північноатлантичний договір, на підставі якого було засновано Організацію Північноатлантичного Договору – міжнародний союз колективної оборони.

Північноатлантичний альянс був створений на основі договору між країнами-членами, кожна з яких приєдналася до нього добровільно після публічного обговорення і відповідного парламентського процесу.

Договір поважає їхні індивідуальні права та міжнародні зобов’язання згідно зі Статутом ООН. Він зобов’язує країни-учасниці взяти на себе частину ризиків і відповідальності за колективну безпеку, а також утримуватись від приєднання до будь-яких інших міжнародних зобов’язань, які можуть суперечити договору.

Відносини між НАТО і Україною розвиваються з моменту отримання Україною незалежності в 1991 році – тоді наша країна приєдналася до Ради північноатлантичної співпраці (згодом замінена на Раду євроатлантичного партнерства). В 1994 році Україна стала першою пострадянською країною, яка приєдналася до Партнерства заради миру. Протягом 90-х років українці продемонстрували своє прагнення взяти участь у забезпеченні євроатлантичної безпеки, надаючи підтримку миротворчим операціям під проводом НАТО на Балканах.

09 липня 1997 року в Мадриді український президент і глави держав і урядів НАТО підписали Хартію про Особливе партнерство між НАТО і Україною. Згідно з Хартією було створено Комісію Україна-НАТО (КУН), яка є органом прийняття рішень, відповідальним за розвиток відносин між НАТО і Україною та скерування спільної діяльності.

У травні 1997 року в Києві відкрився Центр інформації та документації НАТО, а в квітні 1999 року – Офіс зв’язку НАТО; 2004 – Офіс оборонної документації НАТО в Україні. Вперше офіційно про бажання України вступити до НАТО, було проголошено у травні 2002 року, незадовго до п’ятої річниці підписання Хартії. На сьогодні тема вступу України до НАТО є надзвичайно актуальною.