Для людей з вадами зору

Презентації району

Сільський зелений туризм

Фото-презентація Голопристанського району

"Голопристанський район – найкращий!"

Туристичний сезон 2018 року на Херсонщині – відкрито!

Вас вітає чарівна Голопристанщина - найбільший сільський регіон Східної Європи! Екологічно найчистіша місцевість Херсонщини!

Про наш край не можна розказати не вживаючи слова - унікальний, надзвичайний, неповторний. Побуваєте у нас - і переконаєтеся, що це чиста правда!

Голопристанський район природа щедро обдарувала Чорноморським узбережжям, цілющими озерами, унікальним Чорноморським заповідником, Тендрівською і Ягорлицькою затоками. Найвибагливішим туристам, запропонують відпочинок на будь-який смак, від затишного будиночка сільського зеленого туризму до комфортабельних готелів з усіма зручностями. Вдихніть чисте степове повітря, позасмагайте на теплих пляжах, спробуйте екологічно чисті овочі та фрукти, пориньте в унікальну історію краю і його багатонаціональну культуру. Рибалка та полювання, майстер-класи з виготовлення сувенірів і просто відпочинок наодинці з природою залишать вам добру довгу пам'ять про славетний і гостинний край.

Голопристанське небо – найгарніше, сонце – найлагідніше, питна вода - найсмачніша, бо стовідсотково видобувається з артезіанських свердловин, ліси – найбагатші, тільки в Голопристанському районі, найясніше світять зорі, найкраще цвітуть квіти та наймелодійніше співають птахи, а наші люди – найпрацьовитіші.

Тільки на території нашого Голопристанського району за один день можна побувати і в безкрайому степу, і на березі Чорного моря, в таємничому лісі, чарівній дельті Дніпра і пекучій пустелі...

У кожної людини своя Батьківщина, як і родина, тому її історія, культура, звичаї та традиції свято шануються.

Не лише в Україні, але й у всій Європі важко знайти такий край, на який припадало б стільки цікавих історичних фактів, як на береги Дніпра та Чорного моря в межах сучасного Голопристанського району.

2400 років тому про нашу землю Геродот написав в своїй праці "Історії". Сьогодні ми можемо показати вам куточки Голопристанщини, які майже не змінилися з тих часів. Уявіть собі екскурсію, яку проведуть для вас вчені Чорноморського біосферного заповідника - одного з 5 найбільших у світі резерватів природи!

А може бажаєте полювати, зловити рибки, сфотографувати унікальних птахів, побачити бобрів у плавнях Дніпра? Чи знайти грибочків у сосновому лісі..?

Та навіть можна не ловити і не збирати! Все це і багато інших південних смаколиків ви обов'язково скуштуєте на гостині у зелених садибах Голопристанщини, і під час відпочинку на нашому курортному узбережжі.

Але можна не лише смакувати, засмагати і розважатися... Ми відкриємо для вас надзвичайно цікаві природні та історичні унікалії Голопристанщини.

Тільки у нас ви можете побувати у Долині курганів - де більше 3 сотень древніх поховань сконцентровано на невеликій площі, це унікально для всього світу. Так довели дослідження археолога М.П.Оленковського.

Найчистіша морська затока - Ягорлицька, влітку місцевий клімат нагадує тихоокеанські коралові острови. Тут на островах гніздиться найбільше у світі чорноголових чайок, плавають лебеді і пелікани. У 5-6 століттях до нашої ери на її березі знаходилося давньогрецьке поселення, відоме усім археологам світу.

Ягорлицька затока знаходиться між двома іншими унікаліями - островом Тендра і півостровом Кінбурн, які також мають свою цікаву історію.

Вас на все життя вразить прогулянка в українських кара-кумах - унікальній і єдиній у Європі пустелі - Нижньодніпровських пісках. Саме тут ви можете влітку щодня спостерігати надзвичайно красиве атмосферне явище - фата моргана - марево, міраж.

Під час подорожі землею колишньої Гілеї (за назвою Геродота - "лісиста"), ми покажемо вам:

І чумацький шлях, по якому возили сіль чумаки з древніх Прогноївських озер, і сучасний унікальний солепромисел.

І колишній Голий перевіз - тепер чарівне місто Гола Пристань.

І пам'ятник до 500-ліття українського козацтва у селі Геройському.

І місцевість Коп-Кую (Кам'яний колодязь), де поряд жили різні степові народи, з одного колодязя пили воду і українські козаки, і кримські татари.

Наш район надзвичайний і ми запрошуємо всіх завітати на Голопристанщину, відвідати унікальні місця історико-культурної спадщини, піднятися на вершину кургану,відчути безтурботність долин і полів, помилуватись в дзеркала озер, скуштувати солодких кавунів, динь, фруктів та ягід, скупатися в теплому і лагідному Чорному морі, оздоровитися в "гарячому ключі" намастившись лікувальною гряззю, відпочити в етно садибі, або на сіновалі відчувши солодкий запах запашного сіна, скуштувати смачних українських страв та поласувати смаколиками виготовленими за старовинними рецептами, сплести оберіг і відпочити від міської метушні, прокататися на безшумному баркасі по тихій заводі Дніпровських плавнів, порибалити та спіймати "золоту рибку", зустріти світанок, а кому пощастить, то може і кохання на все життя, бо наші дівчата найгарніші, найстрункіші, наймиліші і найвеселіші, а козаки найспритніші.

Відкрийте для себе Голопристанщину, і ви полюбите її назавжди. Як ми, її мешканці, які чекають вас на гостину!

Ласкаво просимо!