Для людей з вадами зору

Новини туристичної Голопристанщини

Міжнародна туристична виставка –

UITT – "Україна – подорожі та туризм"


25-27 березня 2020 року на території Міжнародного виставкового центру м. Київ відбудеться 26-а Міжнародна туристична виставка – UITT – "Україна – подорожі та туризм" (далі - виставка).

UITT є найбільшою туристичною подією сезону весна-літо в Україні, і є ефективним інструментом популяризації України як туристичного напрямку в цілому та її окремих регіонів на національному та міжнародному рівнях.

Цього року в UITT планується участь понад 300 туристичних компаній, туроператорів, національних і місцевих туристичних асоціацій та організацій, готелів, транспортних агенцій, страхових компаній, представництв 25 країн світу.

Пропозиції щодо участі просимо надавати до управління туризму та курортів обласної державної адміністрації .

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; widows: 2; orphans: 2; }p.western { font-family: "Calibri",sans-serif; font-size: 11pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 11pt; }p.ctl { font-family: "Calibri",sans-serif; font-size: 11pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }Міжнародна туристична виставка – UITT-"Україна - подорожі та туризм"

Вже другий день в м. Києві проходе Міжнародна туристична виставка – UITT-"Україна - подорожі та туризм" на якій Херсонщина презентує свої туристичні можливості для вітчизняних та іноземних туристичних операторів, гостей з інших областей України та інших держав. Відвідувачі знайомляться з пансіонатами, базами відпочинку, оздоровлюючими закладами, садибами сільського "зеленого туризму", об'єктами історико-культурної спадщини.

Завдяки спільній співпраці районної державної адміністрації та депутатського корпусу районної ради, які в свій час підтримали Програму підвищення конкурентоспроможності Голопристанського району на 2017-2019 роки, райдержадміністрація виготовила туристичний буклет, промоційну та сувенірну продукцію з логотипом "Голопристанщина туристична", яка була направлена для представлення району на виставці.

Заочну участь у заході, шляхом надання власної рекламно-інформаційної, буклетної продукції приймають: історико-розважальний комплекс "Зелені Хутори Таврії", готельно-спортивно-розважальний комплекс "Збур'ївський кут", туристичний комплекс "Забарино", садиби сільського зеленого туризму "Чайка", "Марійкина садиба", база відпочинку "Dolce-Vita", пансіонати "Морський Pegas", "Амулет", ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" "Санаторій Гопри", Чорноморський біосферний заповідник НАН України. Власник пансіонату "Адмірал" особисто прийняв участь у заході.

Відвідувачі виставкового стенду Херсонської області мають змогу скуштувати Голопристанські консервовані кавуни та трав'яний чай з медом ."ЗНАЙОМИМСЯ З СТАНДАРТАМИ З ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ


15 березня 2019 року голова районної державної адміністрації Тетяна Гасаненко, голова районної спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Олександр Долинко, заступник начальника-начальник відділу економічного розвитку управління агропромислового та економічного розвитку Юлія Риженко, завідувач сектору інвестицій та туризму цього ж відділу Олена Остапенко, заступник директора з науково-дослідної роботи Чорноморського біосферного заповідника Ольга Уманець прийняли участь у стратегічній сесії "Впровадження окремих міжнародних стандартів та підвищення якості послуг у сфері туризму - 2019", яка проходила в готелі "Panorama" м. Херсон.

Захід, у якому приймали участь: президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр –міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, директор Департаменту туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації Тетяна Волинець, директор туристично-інформаційного центру м. Тернопіль Тарас Ковальчук, директор Житомирського обласного туристично-інформаційного центру Василь Кравчук, директор КП "Спутник" Біляївської міської ради Одеської області Михайло Богаченко, інші фахівці туристичного бізнесу, представники національних природних парків, відкрив голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Він наголосив про важливість стовідсоткової сплати туристичного збору, що сприяє розвитку туристичної інфраструктури, ремонту автошляхів, легалізацію туристичного бізнесу, безпеку туристичних маршрутів та якісний туристичний продукт.

Президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр –міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, розповів про туристично-інформаційні центри, як елемент сучасної туристичної інфраструктури.

Про те, що важливим елементом створення та успішної роботи ТІЦ є впровадження стандартів ДСТУ ISO14765:2016 "Офіси туристичні інформаційні. Туристична інформація щодо послуг з приймання туристів. Вимоги та сертифікація". Звернув увагу на графік роботи ТІЦ, обов'язки та дрес-код персоналу, спілкування з клієнтами, джерела фінансування та можливості ведення комерційної діяльності ТІЦ.

Директор туристично-інформаційного центру Тарас Ковальчук поділився досвідом м. Тернопіль у створенні ТІЦ та акцентував увагу на те, що, якщо в місті не має інформаційного центру, то місто не готове приймати туристів.

А директор Житомирського обласного туристично-інформаційного центру Василь Кравчук розповів про роботу ТІЦ, як державного підрозділу з туризму, що працює при облдержадміністрації. Поділився досвідом в залученні місцевих жителів до туристичного бізнесу. З цією метою було проведено безкоштовні екскурсії містом, для всіх бажаючих займатися туристичним бізнесом організовано та проведено безкоштовні курси гідів, розроблено власну сувенірну продукцію, прибутки від якої наповнюють бюджет. Як результат проведеної роботи в цьому напрямку в 2018 році Житомирщина зайняла четверте місце за внутрішнім туризмом, область відвідали понад 3,5 млн. туристів.

Заступник директора Центру туризму та пригод "ХерсON" Павло Білецький розповів, як модернізувати туристично-інформаційні центри в туристичні кав'ярні.

Питання рекреаційної діяльності і туризму в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду висвітлив начальник відділу координації наукових досліджень, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту еко-мережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України Григорій Парчук.

Жвава дискусія з цього питання відбулася під час виступу заступника директора з науково-дослідної роботи Чорноморського біосферного заповідника Ольги Уманець, яка наголосила і підтвердила презентаційними матеріалами заборону провадження туристичної діяльності на території заповідника".


"Пізнаємо Херсонщину разом"


Шановні керівники закладів відпочинку та оздоровлення, власники приватних засобів розміщення відпочивальників, що здійснюють діяльність у рекреаційній зоні Голопристанського району, приватні підприємці.

Якщо Ви готові співпрацювати з туристичними агенціями та виступити їх партнерами в організації подорожей та екскурсій по привабливим туристичним об'єктам Херсонської області упродовж курортно-туристичного сезону 2019 року, просимо Вас в термін до 05 квітня 2019 року зателефонувати до сектору інвестицій та туризму відділу економічного розвитку управління агропромислового та економічного розвитку Голопристанської районної державної адміністрації.

Контактний телефон 0508031058 Олена.

Інформація з цього питання буде узагальнена та направлена до Департаменту туризму та курортів обласної державної адміністрації для поширення серед відповідних організацій та сприяння налагодження співпраці у даному напрямку.


"Вчимося розвивати бізнес"


Підприємствам, установам, організаціям, фізичним особами, усім бажаючим, хто хоче розвивати туризм в Голопристанському районі та Херсонській області, пропонуємо прийняти участь у навчальному курсі "Школа туризму: Створення конкурентоспроможного місцевого туристичного продукту, його просування та продаж".

За більш детальною інформацією просимо звертатись до сектору інвестицій та туризму відділу економічного розвитку управління агропромислового та економічного розвитку Голопристанської районної державної адміністрації, контактний телефон 0508031058 Олена, або в Департамент туризму та курортів обласної державної адміністрації.


"Працюємо в правовому полі щодо безпечності та

якості харчових продуктів"

У В А Г А !

Управління Держпродспоживслужби в Голопристанському районі інформує, що продовжується прийняття заяв для державної реєстрації діючих потужностей операторів ринку, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, та не потребують отримання експлуатаційного дозволу, а саме:

первинне виробництво харчових продуктів

транспортування харчових продуктів

зберігання харчових продуктів

продаж харчових продуктів

заклад громадського харчування

виробництво харчових продуктів

заклад роздрібної торгівлі


З 2007 по 2015 роки Державна СЕС проводила власну реєстрацію даних потужностей. Якщо вони вже були зареєстровані і мають експлуатаційні дозвола, то їх автоматично вже зареєстровано в ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБІ і таких заявників повторно реєструвати немає потреби.


Звертаємо Вашу увагу, що 20 вересня 2016 року набув чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме п. 2,3 ст. 64 розділ ХІ, яким передбачено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів:

  • виробництво, зберігання, реалізація харчових продуктів на потужностях, не зареєстрованих відповідно до цього Закону – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі від 8 до 15 мінімальних заробітних плат;
  • виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, якщо обов’язковість його отримання встановлена цим Законом – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі від 30 до 38 мінімальних заробітних плат.


Тобто, переконливо просимо не зволікати з наданням заяв на реєстрацію.
При голові районної державної адміністрації Тетяні Гасаненко проведена розширена нарада з питань формування туристичного шляху в рамках реалізації проекту "Соляна дорога"

Одним із пріоритетів розвитку району є туристична галузь. Голопристанський район має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та іноземного туризму. Він посідає одне з провідних місць в Херсонській області та інших регіонах України за рівнем забезпеченості цінними природно-рекреаційними та історико-культурними ресурсами, здатними зацікавити як туристів так і потенційних інвесторів.

За підтримки обласної державної адміністрації, громадської організації "Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад" в особі Павла Ярмія, 07 лютого 2019 року в районній державній адміністрації при голові районної державної адміністрації Тетяні Гасаненко проведена розширена нарада з питань формування туристичного шляху в рамках реалізації проекту "Соляна дорога". За участі представників районної державних адміністрацій, Голопристанської міської ради, Чулаківської об'єднаної територіальної громади, Старозбур'ївського, Новозбур'ївського, Садівського, Великокардашинського, Геройського сільських голів, керівників самостійних структурних підрозділів районної державної адміністрації, обласної та районної спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму, представників Національного природного парку "Нижньодніпровський ", Чорноморського біосферного заповідника, відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Голопристанської міської ради, керівників підприємств, установ, організацій міста та району, власників садиб сільського зеленого туризму, об'єктів з надання туристичних послуг та послуг з відпочинку.

Обговорювалася участь Голопристанського району у створені на рівні Херсонської області туристичного кластеру "Соляна дорога" шляхом об'єднання туристичних об'єктів в один туристичних продукт та прийняття відповідних рішень.

З презентаціями основних положень кластеру, туристичних об'єктів району, міста, природних локацій заповідного фонду виступили Павло Ярмій, Тетяна Гасаненко, Олена Літвіненко, Людмила Бахтіарова.

В обговорені питання взяли участь Юрій Паличев - голова обласної спілки сприяння розвитку зеленого туризму, в.о. старости Рибальчеського старостинського округу Трофіменко С.В., власник садиби сільського зеленого туризму Жуков М.С., голова Старозбурївської сільської ради Маруняк В.В., голова Голопристанської районної спілки сприяння розвитку зеленого туризму, керівник проекту Історико - розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії" Долинко О.В., начальник відділу рекреації Національного природного парку "Нижньодніпровський" Шкарупа С.О.

Усі підтримали ідею створення такого туристичного продукту, надавши свої пропозиції стосовно об'єктів Голопристанського району.

Було доречним озвучене завідувачем сектору інвестицій та туризму відділу економічного розвитку управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації Оленою Остапенко питання щодо ознакування існуючих об'єктів та встановлення дорожніх знаків виготовлених за європейськими стандартами. Саме це питання обговорювалося найбільш емоційно, в зв'язку з фінансовою його складовою.Голопристанщина – запрошує на відпочинок

Голопристанщина славиться своїми безкраїми степами, якi простяглися на сотні кiлометрiв, колосистими нивами, смугастими і жовтогарячими баштанами, запашними садами. Наш район природа щедро обдарувала Чорноморським узбережжям, цілющими озерами, унікальним Чорноморським заповідником, Тендрівською і Ягорлицькою затоками.

З відусюди їдуть до нас туристи, щоб вдихнути чисте степове та прохолодне цілюще морське повiтря, насолодитися шумним прибоєм, скупатися в теплому і лагідному Чорному морі, по засмагати на теплих пляжах курортних населених пунктів с. Залізний Порт та с. Приморське, спробувати екологічно чисті солодкі кавуни, дині, фрукти та ягоди, відвідати унікальні місця історико-культурної спадщини та поринути в унікальну історію краю і його багатонаціональну культуру, відчути безтурботність долин і полів, помилуватись в дзеркала озер, оздоровитися в "гарячому ключі" намастившись лікувальною гряззю, відпочити в етно садибі, або на сіновалі відчути солодкий запах запашного сіна, скуштувати смачних українських страв та поласувати смаколиками виготовленими за старовинними рецептами, прокататися на безшумному баркасі по тихій заводі Дніпровських плавнів.

Туристам пропонують відпочинок на будь-який смак, від затишного будиночка сільського зеленого туризму до комфортабельних готелів з усіма зручностями. Рибалка та полювання, майстер-класи з виготовлення сувенірів і просто відпочинок наодинці з природою в атмосфері спокою і комфорту, залишають добру пам'ять про славетний і гостинний край.

За оперативними даними цього року вже 25 тис. туристів відвідали Голопристанщину. Із них більше 16 тис. людей були учасниками фестивалів та інших подій, а саме: районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), дитячого фестивалю "Міні баскетбол", Всеукраїнського фестиваль-конкурсу дитячої та юнацької творчості "Зіркова Пектораль талантів", фестиваль-конкурсу дитячого та юнацького мистецтва "Яскрава країна", районного фестивалю дитячої творчості "Чарівна кладочка", фестивалів "Чайний стан" та "Мото-фест", обласного фольк-фесту "Перлина степу", Зелені свята, "Купайла"), відвідали садиби сільського зеленого туризму та природоохоронні території.

Близько 9 тис. людей вже відпочили на Чорноморському узбережжі.

У Голопристанському районі, небо – найгарніше, зорі – найяскравіші, сонце – найлагідніше, питна вода - найсмачніша, бо стовідсотково видобувається з артезіанських свердловин, ліси – найбагатші, овочі – найсоковитіші, фрукти – найсолодші, люди – привітні, дівчата – гарні, хлопці – сильні та мужні. Тож, якщо Ви втомилися від міської метушні і мрієте про незабутню відпустку запрошуємо на відпочинок до Голопристанського краю.


Голопристанщина радо вітає гостей та учасників

V Таврійського туристичного Конгресу


19 травня 2018 року голова районної державної адміністрації Гасаненко Т.В., голова Голопристанської районної спілки сприяння розвитку зеленого туризму Долинко О.В., сільський голова Великокардашинської сільської ради Чухрай О.І. зустрічали делегацію учасників та гостей V Таврійського туристичного Конгресу, які відвідали Голопристанщину в рамках рекламно-презентаційного туру.

Учасники заходу познайомилися з садибою сільського зеленого туризму "Чайка" та відвідали історико-розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії".

Гостей радо зустріли з хлібом-сіллю, пригостили смачним українським обідом та на згадку про наш край вручили промоційну та сувенірну продукцію, яку підготували Голопристанська районна державна адміністрація, міська рада, еко-садиба сільського зеленого туризму "Марійкина садиба".

Гості отримали позитивні враження та пообіцяли відвідати Голопристанщину ще не один раз.Представлення туристичного потенціалу Голопристанщини

01 травня 2018 року делегація Голопристанського району прийняла участь у відкритті туристичного сезону 2018 року у Херсонській області (с.Республіканець Бериславського району, історико-культурна пам'ятка "Кам'янська Січ").

До складу делегації у складі білля 100 чоловій увійшли: голова районної державної адміністрації Гасаненко Т.В., перший заступник голови районної державної адміністрації Богачук В.М., депутат районної ради Сребний С.В., представники районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, а саме управління агропромислового та економічного розвитку, служби у справах дітей. Родина Жукових - господарів Марійкиної етно-сади, майстрів народно-вжиткового мистецтва, благодійної організації "Свята Ольга", Бехтерської ОТГ, волонтерської організації (на громадських засадах) "Континент", територіального центру соціального обслуговування та соціальних служб для сімї, дітей та молоді Голопристанської районної ради, козаки, гурт "Розмай" та інші.

Підготовлено фото-презентацію туристичних можливостей району, розроблено буклет "Голопристанщина туристична", що містить інформацію про туристичні маршрути, садиби сільського зеленого туризму, історико-культурну спадщину Голопристанського району.

Музичний виступ представлено гуртом "Розмай" Бехтерського сільського будинку культури. Вагому увагу приділено експозиції Голопристанщини, яка складалася з локацій:

  • фотозони з елементами старожитностей та експозиції "А, я – на морі";
  • садиба зеленого туризму "Марійкина садиба", з власною фотозоною;
  • майстрів народно-вжиткового мистецтва, які були представлені чотирма майстрами з виробів із бісеру, плетінням, вишивкою, виробами з дерева.
  • представлення природного багатства району;
  • дегустації (пампушки, сало, куліш, мед, бекмез, хлібобулочні вироби, консервація);
  • козацька атрибутика.

Протягом дії експозиції організовано роздачу промоційної продукції закладів відпочинку та зелених садиб, буклету "Голопристанщина туристична", безкоштовних сувенірів, що презентують район (насіння соняшнику, лісові шишки, кристали солі, мушлі). Акція користувалась попитом у відвідувачів.

Було проведено вікторину з розіграшами призів для потенційних туристів району.

За результатами розіграшу козацька сім'я Павла Книги виграла безкоштовний день відпочинку на одну сім’ю із 4-х чоловік на території історико-розважального комплексу “Зелені хутори Таврії”, диск з піснями про Голопристанщину відомої поетеси Наталії Коломієць “Срібна пісня душі” отримала бібліотекар с. Стара Збуріївка Коковіна Тетяна, також було розіграно безкоштовні подарункові сертифікати для участі у турі "Байдарки для початківців" та інші цікаві призи.


Всеукраїнська

експедиція учнівської та студентської

молоді

"Моя Батьківщина – Україна"

У жовтні місяці в Голопристанському районі пройшов І (районний) етап Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина Україна», основним завданням якого є виховання в молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу.

Для участі у першому етапі подано 11 робіт з 10 шкіл району. Кращі роботи, які стали переможцями за 5 напрямками, прийняли участь в обласному етапі експедиції "Моя Батьківщина – Україна".

За результатами підведених підсумків обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина - Україна", в якому було представлено 76 робіт з 16 районів Херсонської області, робота "Живу для всіх, як мати научила" учнів Новозбур'ївської школи № 3 Романенко Іллі та Шершень Олесі (керівник Власенко Олена Анатоліївна) посіла ІІ місце за напрямком "Духовна спадщина мого роду". Робота "Традиції та звичаї малокардашинців", яку виконали учениці 9 класу Клефос Аліна та Луцяк Іванна (керівник Щербина Оксана Володимирівна) Малокардашинської школи зайняла ІІ місце за напрямком "Із батьківської криниці". Робота пошукової групи учнів у складі: Ватутіна Івана, Кисель Антоніни, Михайленко Діани, Мошкіна Дениса, Нікіщенка Владислава, Пасічніка Радіона, Петровського Валерія, Тонкого Руслана (керівник Яценко Валентина Олексіївна) Нововолодимирівської школи "За славу і волю боролися віками, хоробрі і відважні, що звались козаками" посіла ІІ місце за напрямком "Козацькому роду нема переводу". ІІІ місце за напрямком "З попелу забуття" посіла робота "У мужності нема віку, у подвигу нема кінця" учнів 10 та 11 класу Кисель Тамари, Сороченко Дар'ї, Альхимової Юлії та Жихаренко Анастасії Нововолодимирівської школи.

Вітаємо переможців.

Управління агропромислового

та економічного розвитку

Голопристанської районної державної

адміністрації Херсонської області


Середина вересня, а на чорноморському узбережжі – аншлаг.

Не дивлячись на те, що літо вже минуло погода на Голопристанщині тішить закоханих у морський відпочинок, чим вони з радістю користуються.

На вихідні 09-10 вересня 2017 року, що минули у рекреаційній зоні Чорного моря зовсім не відрізнялися від липневих і серпневих, хіба що більшість торгових точок вже закриті.

Кількість неорганізованих відпочиваючих достатня, вільних місць під парасольками немає. Море дуже тепле, температура води досягала 25°C. на відміну від вересня 2016 року, коли температура води буда лише 19°C. Туристи є і з інших областей України, але переважна більшість – це саме херсонці, які на вихідні вирішили відпочити. Цей факт підтверджує і тяганина на трасі до морського узбережжя.


Край, в якому я живу

З 21 вересня 2017 року по 15 січня 2018 року пройшов І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу", метою якого є виховання в учнів любові до рідного краю, береж