Для людей з вадами зору

Створення сімейних ферм

Після проведення роздержавлення сільськогосподарських підприємств, важливі структурні зміни відбулися останніми роками у галузі тваринництва.

Специфіка Голопристанського району у розвитку тваринницької галузі полягає у тому, що в господарствах населення 97% великої рогатої худоби обліковується в господарствах населення.

Державні програми стимулювання розвитку тваринництва у приватному секторі на сьогодні не діють.

Для більшості людей постала проблема не тільки отримати продукцію, а й вигідно її продати, отримати прибуток, щоб забезпечити матеріальними благами свої родини, зберегти та розширити виробництво.

Створення сімейних ферм на сьогодні досить актуальна для нашого району.

По Херсонській області створено 21 сімейну ферму, 3 із них знаходяться та успішно функціонують на території Голопристанського району - сімейна ферма родини Соломонюк Ірини село Пам’ятне, сімейна ферма родини Устиненко Наталії село Пам’ятне, сімейна ферма родини Гаєв Іван Іванович село Олексіївка .

Сімейні ферми дають можливість покращити умови утримання тварин у впровадженні автоматичної системи напування корів, якісного кондиціювання повітря, системі освітлення, а також автоматизованому доїнню. Продуктивність поголів’я ферм зроста на 15-20%. Застосування сучасного обладнання дозволить суттєво зменшити затрати часу на роботу в господарстві навіть за умови утримування більшої кількості корів. Очікується, що завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть отримувати вищі прибутки й підвищити свій добробут.

В рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів», що впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон» за підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), Хейфер Інтернешенл (США) та Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку/SOCODEVI (Канада) з місцевим партнером – Сільськогосподарською консультаційною службою Дніпропетровської області, щоб створити сімейну ферму всім бажаючим кандидатам необхідно відповідати слідуючим критеріям

Кожна родина безповоротно отримає обладнання на суму еквівалентну 6 тис. доларів США (доїльне обладнання, поїлки, система освітлення з автоматичним регулятором включення/виключення, система вентиляції, гумові коврики, електропастух).

- наявність в господарстві як мінімум 7-ми корів;

- потенціал і бажання господарів розширювати сімейне господарство на родинний прибутковий бізнес, в якому беруть участь всі члени родини, зі збільшенням поголів'я до мінімум 10 голів корів;

- мати право власності на земельну ділянку, де знаходиться облаштоване приміщення для утримання худоби;

- спроможність забезпечити як мінімум еквівалент 100 дол. США власних інвестицій на кожне стійломісце планової виробничої потужності сімейної ферми, що може бути забезпечено власними матеріалами, працею чи обладнанням.

- готовність брати участь у навчаннях з управління сімейними фермами;

- готовність приймати навчальні відвідування 1-2 рази на місяць;

- членство у місцевому сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі (СОК) або готовність долучитись до діяльності СОК.

Крім обладнання, кожна з сімейних ферм отримала в межах програми по 2 племінні високопродуктивні нетелі української червоної молочної породи і, за умовами договору, зобов’язалася передати перший приплід жіночої статі іншій родині, що є членом кооперативу.

Завдяки збільшенню створення таких сімейних ферм, планується створення сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих селянських господарств (ОСГ), об’єднаними в СОК, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні-ферми сімейного типу, покращуючи професійні знання, навички, ефективність та життєстійкість як сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, так і їх членів, збільшить об’єми заготівлі молока та підвищиться його якість, родини зможуть забезпечити собі гідний дохід та відповідно рівень життя.

У рамках молочарського проекту, який впроваджуюєся планується створення сталої та конкурентоспроможної моделі постачання молока власниками особистих селянських господарств, об’єднаними в кооперативи, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні-ферми сімейного типу, покращуючи професійні знання, навички, ефективність та життєстійкість як сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, так і їх членів.

Згідно проекту програми " Програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Голопристанського району на 2017- 2018 роки" заплановано в 2017 році проведення семінару – навчання з питання створення міні – ферм на прикладі існуючих з метою створення сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих селянських господарств, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні – ферми сімейного типу, покращуючи професійні знання , навички, ефективність та життєстійкість. З державного бюджету планується виділення коштів в сумі 1300 грн. для проведення семінару – навчання, а саме:

  • виплату заохочувальної премії, в тому числі за 1 місце;
  • закупівлю бланків, грамот, рамок, квітів;
  • забезпечення транспортних послуг;
  • забезпечення організаційних заходів.