Для людей з вадами зору

Розвиток сільської місцевості

Інформація щодо наявності у 2017 році програм підтримки агропромислового комплексу

Проекти міжнародної технічної допомоги які діють у 2017 році

Забезпечення

постійного моніторингу земель

сільськогосподарського призначення

Зазначаємо, що відповідно до пункту 4 статті 122 Земельного кодексу України з 01 січня 2013 року землями сільськогосподарського призначення розпоряджаються органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 18 березня 2016 року № 93 "Про комісію з проведення обстежень стану використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності", складено комісію та проведено заходи щодо виконання завдань визначених у листі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 15 березня 2016 року № 14-21-0.31-6458/2-16 "Про проведення обстежень стану використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності " та відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 23 травня 2016 року № 343 "Про організаційні заходи щодо проведення аналізу ефективного використання земель сільськогосподарського призначення та трудових ресурсів" та доручення голови обласної державної адміністрації від 09 червня 2016 року № 108-д "Дані за результатами наради щодо наповнення місцевих бюджетів від 08 червня 2016 року" виконано наступне.

Проведено аналітичну роботу по моніторингу стану використання земель сільськогосподарського призначення по кожному сільгосптоваровиробнику. Об’єктами для обрахунку ефективності використання земельних і трудових ресурсів стали, оперативні матеріали по використанню ріллі в розрізі вирощуваних сільськогосподарських культур, матеріали використання зрошувальних земель, у тому числі по краплинному зрошенню, матеріали по наявності сільськогосподарської техніки (кількість та потужність тракторів, збиральної техніки) а також матеріали по забезпеченню кожного із сільгосптовваровиробників трудовими ресурсами.

Дані аналізу надано до Державного підприємства «Херсонський науково-дослідний центр продуктивності агропромислового комплексу» для обрахунку ефективності роботи аграрного сектору економіки.

Отримані 18 липня 2016 року вищезазначені розрахунки прийняті для роботи з метою відпрацювання з суб'єктами господарювання щодо ймовірного приховування зайнятості населення в сільському господарстві та направлені в електронному вигляді до кожної сільської ради району.

Районною державною адміністрацією своїм розпорядженням від 05 червня 2016 року № 300 створено робочу групу з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

Відповідно до он-лайн графіку виїздів робочої групи до сільських рад району, в плані роботи легалізації оплати праці у сфері сільського господарстві, з урахуванням матеріалів аналізу про фактичні обсяги посівів сільськогосподарських культур, про фактичну наявність працівників та нормативних розрахунків щодо необхідної кількості працівників при виробництві сільськогосподарської продукції, проводилось безпосередньо оперативне визначення ймовірного приховування зайнятості населення в сільському господарстві.

Всього здійснено 16 рейдів робочої групи. Було виявлено 394 неоформлених найманих працівників, з них легалізовано 373. До бюджету додатково отримано 64,8 тис. гривень, що складає 162% від суми, яку заплановано отримати від заходів з легалізації найманої праці.

За результатами засідань спільних комісіях з питань наповнення місцевих бюджетів району, на яких було заслухано 12 керівників підприємств легалізовано 23 особи

Найбільше виявлено порушень у господарствах, які займаються вирощуванням овоче-баштанних культур та картоплі.

В розрізі кожної сільської ради зроблений аналіз використання земель сільськогосподарського призначення в розрізі кожного землекористувача щодо визначення розміру орендної плати відповідно до вартості земельної частки (паю) згідно схеми поділу з урахуванням коефіцієнтів індексації, з метою збільшення надходжень до податку на доходи від вартості орендної плати.

Робочою групою проведено виїзди до кожної сільської ради району. Результатом роботи стало проведення інвентаризації сільськогосподарських земель, визначено землекористувачів кожної земельної ділянки та складено списки громадян, які самостійно обробляють паї. Списки передано для роботи до Голопристанського відділення Цюрупинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Херсонській області, з метою проведення декларування доходів вищезазначених фізичних осіб, як додаткового джерела наповнення місцевих бюджетів.

До бюджету району надійшло 420,2 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, що на 166,0 тис. гривень більше надходжень за відповідний період минулого року

ПАМЯТКА про механізми оформлення земельних відносин

П’ять кроків про створення кооперативу