Для людей з вадами зору

Районна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністрації

ПРОТОКОЛ № 3 засідання Голопристанської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу в виді круглого столу від 11 жовтня 2017 року

ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Голопристанської районної державної адміністрації у форматі круглого столу від 11 жовтня 2017 року

Розпорядження від 02.08.2017 № 383 "Про оновлений склад районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД"

ПРОТОКОЛ № 2 засідання Голопристанської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу в виді круглого столу від 22 червня 2017 року

ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Голопристанської районної державної адміністрації у форматі круглого столу від 22 червня 2017 року

ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Голопристанської районної державної адміністрації від 24 березня 2017 року

ПРОТОКОЛ № 1 засідання Голопристанської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу в виді круглого столу від 24 березня 2017 року

Оцінка діяльності Голопристанської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за підсумками роботи в 2016 році

ПЛАН РОБОТИ районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції /СНІДу Голопристанської районної державної адміністрації на 2017 рік

Звіт про роботу районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ –інфекції/СНІДу в Голопристанському районі за 2016 рік

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 16 квітня 2015 року № 138 " Про оновлений склад районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу "

Положення про районну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Регламент районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

План роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції /СНІДуГолопристанської районної державної адміністрації на 2017 рік


ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ –інфекції/СНІДу

в Голопристанському районі

за 2016 рік

Діяльність районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу протягом 2016 року здійснювалася у відповідності до Положення про названу раду, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації 30 січня 2011 року № 63 “ Про районну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу ”. Оновлений склад районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу був затверджений розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації від 08.08.2016 року № 387 “ Про оновлений склад районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу ”, в кількості 16 осіб. При районній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції /СНІДу протягом поточного року здійснювала свою діяльність міжсекторальна робоча група, оновлений склад якої затверджений на засіданні ради 20 січня 2016 року за протоколом №1.

Протягом поточного року в Голопристанському районі реалізовувалися заходи районної програми “ Протидія захворюванню на туберкульоз на 2013 – 2016 роки ”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12 квітня 2013 року № 139 та затверджена двадцать дев’ятою сесією YI скликання від 10 липня 2013 року, а також районної цільової соціальної програми ” Профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки ”, схваленою розпорядженням голови РДА від 13.02.2013 року № 52.

Діяльність відповідної районної ради в 2016 році була спрямована на забезпечення в районі реалізації державної політики з питань протидії поширення захворювання на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД, консолідованого використання коштів, передбачених в районному бюджеті, призначених на фінансування заходів з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції /СНІДУ, з метою їх раціонального та ефективного використання; сприяння узгодженій діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, представників профспілкових організацій, бізнесових, релігійних структур, інших організацій в напрямку реалізації на місцевому рівні соціальної районної програми протидії на туберкульоз на 2013 – 2016 роки та районної цільової соціальної програми ” Профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки, запланованих заходів забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу протягом поточного року, діяльності яка направлена на протидію негативних явищ , пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в дитячому та молодіжному середовищі.

За аналізом виконання планових заходів було прийнято 47 пунктів рекомендацій, з яких 14 пунктів будуть заслухані в порядку контролю протягом 2017 року.

Важливим компонентом у прийнятті відповідних рішень протягом поточного року можна відмітити розгляд питання щодо виконання рекомендацій обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу від 05 липня 2016 року; про стан профілактичної та просвітницької роботи щодо протидії ВІЛ – інфекції /СНІДу , інших інфекційних хвороб серед військовослужбовців, які повернулися з АТО; про виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ”, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" в частині виявлення захворювання на туберкульоз на ранніх стадіях, в тому числі на території Рибальчеської, Таврійської, Н.Збур’ївської сільських рад.

Протягом поточного 2016 року проведено 4 планових засідань районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції /СНІДу та 8 засідань між секторальної робочої групи. Всі засідання були проведені у відповідності до затвердженого плану роботи.

Протягом 2016 року на засіданнях відповідної ради були обговорені такі питання:

 1. Про аналіз стану виконання та фінансування районної програми протидії захворювання на туберкульоз за підсумками 2015 року. Стан фінансування протитуберкульозних заходів у сільських громадах.
 2. Про стан проведення в районі заходів приурочених до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
 3. Про аналіз виконання заходів щодо профілактики ВІЛ – інфекції, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих в районі.
 4. Про оцінку діяльності районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу за підсумками роботи протягом 2016 року ( результати анкетування членів РКР).
 5. Про виконання рекомендацій районної ради з питань протидії на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД ( в порядку контролю) в 1 кварталі 2016 року.
 6. Про стан епідемічної ситуації на захворюваність на туберкульоз в районі. Виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ”, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" в частині виявлення захворювання на туберкульоз на ранніх стадіях, в тому числі на території міської ради
 7. Про стан профілактичної та просвітницької роботи щодо протидії ВІЛ – інфекції /СНІДу , інших інфекційних хвороб серед військовослужбовців, які повернулися з АТО.
 8. Про Інформаційне повідомлення про перевірку епідемічної ситуації з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Голопристанському районі Обласною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу ( довідка перевірки за червень 2016 року ).
 9. Про оновлений склад районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністрації.
 10. Про стан впровадження програми ЗПТ ( позапланове питання. Лист ХОБФ “ Мангуст” 30.06.2016 № 61)
 11. Про стан виконання рекомендацій районної ради з питань протидії на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД ( в порядку контролю) у II кварталі 2016 році.
 12. Про стан забезпечення виконання річного плану профілактичних оглядів в районі та на території Н.Збур’ївської сільської ради.
 13. Про стан виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ”, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" в частині виявлення захворювання на туберкульоз на ранніх стадіях, в тому числі на території Рибальчеської, Таврійської, Н.Збур’ївської сільських рад.
 14. Про організацію надання комплексу медичних послуг вагітним жінкам з позитивним діагнозом ВІЛ - інфекція. ,здійснення соціального супроводу осіб з вірусом імунодефіцити людини.
 15. Про виконання рекомендацій районної ради з питань протидії на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД ( в порядку контролю) в III кварталі 2016 року.
 16. Про стан міжвідомчої взаємодії закладів охорони здоров’я з профільними відомствами немедичного профілю щодо виконання ст..8 Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ” та змін до неї, Постанови Кабінету Міністрів України № 143 від 15.02.2006 “ Про затвердження порядку проведення обов’язкового профілактичного огляду певних категорій населення на виявлення туберкульозу ” серед клієнтів районного центру зайнятості, управління пенсійного фонду, управління соціального захисту населення та охорони здоров’я, районного відділу кримінально – виконавчої інспекції.
 17. Про взаємодію та співпрацю з громадськими організаціями району та впровадження проектів в напрямку протидії поширення захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД за підтримки Міжнародних донорів.
 18. Про виконання районної програми протидії ВІЛ- інфекції / СНІДу протягом 2016 року в частині здійснення профілактичної роботи в молодіжному середовищі.
 19. Про виконання рекомендацій районної ради з питань протидії на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД ( в порядку контролю) в IY кварталі 2016 року.
 20. Про виконання рекомендацій обласної ради з питань протидії на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/СНІД ( в порядку контролю) від 05 липня 2016 року.
 21. Про роботу міжсекторальної робочої групи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу за підсумками 2016 року.
 22. Про підсумки роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу за 2016 рік,
 23. Про затвердження плану роботи та плану засідань районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ на 2017 рік.


У червні місяці здійснювалась перевірка діяльності районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, виконання обласних цільових соціальних програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки та протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки у Голопристанському районі, обласною радою з питань протидії туберкульоз та ВІЛ/СНІДу з подальшим заслуховуванням на відповідній обласній раді. Направлені рекомендації виконані в повному обсязі.

Протягом звітного періоду організовані інформаційно – просвітницькі акції приурочені до дня боротьби з туберкульозом ( березень) та до Дня пам’яті померлих від СНІДу ( травень), до Міжнародного дня боротьби з ВІЛ – інфекцією/СНІДом ( грудень ) .

Виконання інших прийнятих рішень ради мав позитивний вплив на покращення діалогу в напрямку протидії захворювання та туберкульоз та ВІЛ/СНІД з районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, служби в справах дітей районної державної адміністрації та спільних зусиль щодо виконання рекомендацій обласної ради з питань протидії захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІДу.

З метою покращення результативності запланованих заходів, районна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу постійно залучала до співпраці представників громадських організацій: обласного благодійного фонду “ Мангуст ”, районного товариства “ Червоний Хрест України ”, районного БФ “ Свята Ольга ”, Голопристанського районного осередку “Ліги соціальних працівників України”, молодіжної громадської організації “ Інсайт ”, громадської дитячої організації “ Веселкова республіка ”, міської громадської організації Ліги підприємців, профспілкової організацій працівників державних установ, релігійних та бізнесових структур. Саме за підтримки громадських організацій в районі протягом року активізувалася робота направлена на протидію туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Члени ради співпрацювали в рамках проекту “ Зниження рівня захворюваності на ВІЛ, гепатиту і туберкульозу, надання медичної, психологічної підтримки СІН, ОСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам замісної підтримувальної терапії “ за підтримки МБФ Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні який реалізовується в Голопристанському районі Херсонським обласним БФ “ Мангуст ” , проекту «Медичний соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу ” що реалізувався в районі товариством Червоного Хреста України з 2015 року.

Важливу роль у роботі районної ради відводиться діяльності міжсекторальній робочій групі, яку очолює заступник головного лікаря ЦПМСД Нестьоркіна Т.І. Саме діяльність між секторальної робочої група є ключовим органом, який здійснює інформаційне, консультативне, аналітичне та організаційне забезпечення роботиі районної ради, виконання заходів районної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013 – 2016 роки, організації провадження заходів районної цільової соціальної програми ” Профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки ”.

Протягом 2016 року на засіданнях Міжсекторальної робочої групи ( проведено 8 засідань), були розглянуті наступні питання:

 1. Про затвердження плану роботи МРГ на 2016 рік.
 2. Про підготовку проектних рішень на засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в I кварталі 2016 року
 3. Про проведення профілактичної вуличної акції до Дня боротьби з туберкульозом.
 4. Про підготовку та проведення навчання для безробітних жінок з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в районному центрі зайнятості.
 5. Про підготовку та проведення заходів до Дня пам’яті померлих від СНІДу
 6. Про підготовку до проведення районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у II кварталі 2016 року.
 7. Про підготовку до проведення засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у III кварталі 2016 року.
 8. Про підготовку та проведення навчального семінару для представників освіти з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, ЗПСШ та туберкульозу “ Життя на межі – життя без меж!”
 9. Про підготовку та проведення заходів до Міжнародного Дня боротьби зі ВІЛ/СНІДом.
 10. Про підготовку та проведення засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в IY кварталі 2016 року.
 11. Про підготовку звіту про діяльність міжсекторальної робочої групи за підсумками 2016 року.

Між секторальна робоча група протягом року готувала проекти рішень та рекомендацій на засідання районної ради, організовувала виконання запланованих заходів.

За підсумками проведених засідань, як районної ради так і міжсекторальної робочої групи були прийняті відповідні рішення та рекомендації, які протягом року доведені до їх виконавців. Виконання прийнятих рішень, в порядку контролю, чотири рази розглядалися на засіданні районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. .

Протягом року районна рада неодноразово звертала увагу на виконання нормативно – правових актів в напрямку попередження поширення захворювань на туберкульоз, протидії поширення ВІЛ- інфекції , а саме: Виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ”, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , виконання Постанови КМУ від 22.11.2010 № 2140-р ” Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів ”, Постанови Кабінету Міністрів України № 143 від 15.02.2006 “ Про затвердження порядку проведення обов’язкового профілактичного огляду певних категорій населення на виявлення туберкульозу ”.

Систематично, членами відповідної ради поширювались інформаційно – просвітницькі буклети, пам’ятки, плакати з питань профілактики туберкульозу, ВІЛ – інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, профілактики наркотичної залежності інших соціально – небезпечних хвороб.

Інформування громадськості про діяльність районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу протягом 2016 року здійснювалось через районну газету “ Голопристанський вісник ”, через веб – сайт районної державної адміністрації ( папка роботи РКР).

За підсумками роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу є необхідним внести до плану роботи на 2017 рік такі питання:

1. Проведення виїзних засідань районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

2. Продовження проведення навчальних семінарів з питань профілактики туберкульозу ВІЛ/СНІДу для працівників правоохоронних органів, дільничних інспекторів; учасників АТО, ВПО, безробітних осіб.

3. Активно сприяти Х БФ “ Мангуст “ щодо впровадження проектної діяльності направлених на профілактику ВІЛ/СНІДу серед осіб групи ризику ( роботі Мобільній амбулаторії щодо доступу до проходження експрес – тесту на виявлення ВІЛ, гепатиту С, інших хвороб, які передаються статевим шляхом)

4. З метою попередження ризикованої поведінки, злочинності серед наркозалежних осіб, зменшення ризику до ВІЛ – інфікування, продовжити вивчення актуальності впровадження в районі сайту Замісної підтримуючої терапії для наркозалежних осіб.

5. Сприяти збереженню роботи кабінету ” Довіра ” при КП “ Центральна районна лікарня ”.

Голова районної ради з питань протидії

туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

районної державної адміністрації О.В. Кравченко - Скалозуб


Секретар РКР С.М.Михолат