Основні причини зменшення поголів'я тварин

Складна ситуація на сьогодні в тваринництві Голопристанського району. В порівнянні з минулим роком відбулося значне зменшення поголів'я свиней, як по району так і по сільськогосподарським підприємствах.

По всіх категоріях господарств зменшилось поголів'я свиней на – 2889 голів в порівнянні з минулим роком, по сільгосппідприємствах на – 211 голів.

Зменшення поголів'я свиней по господарствах відбулося тому, що в зв'язку з спалахом хвороби африканської чуми в 2015 році по регіонам України, до керівників господарств, які утримують поголів'я свиней були висунуті конкретні вимоги, щодо недопущення даного явища.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було рекомендовано керівникам свиногосподарств створити запас біологічних препаратів, дезінфекційних засобів та спеціалізованого ветеринарного обладнання необхідного для проведення протиепізоотичних заходів. В разі відсутності можливості забезпечення належного рівня біобезпеки на свинофермах господарств з малочисельним поголів'ям тварин – ліквідувати поголів'я свиней, провести дезінфекцію, дератизацію ферм та утримувати інші види сільськогосподарських тварин. Що і відбулося з господарствами СВК ім. Горького та СТОВ "Росія" – які повністю ліквідували поголів'я свиней.

Основною причиною зменшення поголів'я свиней по населенню району стало економічно не вигідно утримувати тварин, так як реалізаційна ціна в живій вазі становить 20-22 грн./кг і не відповідає цінам за якими купуються корми, ветеринарні препарати для їх утримання. Адже специфіка Голопристанського району у розвитку тваринницької галузі полягає у тому, що у господарствах населення обліковується великої рогатої худоби - 97%, овець - 95%, свиней - 92%, а птиця 100% знаходиться в господарствах населення. Тому населення поступово зменшує поголів'я свиней, так як не в змозі забезпечити собі бажаний дохід.