Для людей з вадами зору

Культурна спадщина

Склеп сім’ї Фальц-Фейнів в селі Новочорномор'я сьогодні являє собою напівзруйновану кам'яну каплицю-усипальницю. Розташована вона на кургані, з якого відкривається великий вид на околиці. У XIX-XX ст. село належало родині Фальц-Фейнів. А в 1897 році Олександр Едуардович Фальц-Фейн, брат “засновника заповідника Асканія-Нова”, Едуардовича Фрідріха побудував на кургані біля Круглого озера мавзолей з православною каплицею, в якому була похована його рано пішла з життя дружина Софія Степанівна. Курган був обнесений 12-гранной цегляною огорожею з будинком доглядача, які служили і воротами. У 1908 р і сам барон Фальц-Фейн був похований в цьому ж мавзолеї.

Храм Казанської Божої Матері знаходиться в селі Геройське Голопристанського району. Побудований в 1898 році на кошти нащадка козацько-старшинського роду Г. Капусти. Напівзруйнований за роки радянської влади храм в даний час відновлюється.

Аджигольський маяк поблизу села Рибальче - це унікальна гіперболоїдна конструкція, створена в 1911 р. за проектом інженера і вченого В. Шухова, автора Шаболовской телевежі в Москві. Маяк знаходиться на штучному острові біля мису Аджигол на Дніпровському лимані. Являє собою вертикальну сітчасту металеву конструкцію заввишки 70 м, виконану у формі однополостного гиперболоида обертання. Це найвищий маяк традиційної конструкції в Україні та 16-ї по висоті в світі. На оглядовий майданчик Аджигольській маяка, з якої відкривається широка панорама лиману, можна піднятися по гвинтових сходах всередині металевої труби.