Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

8 листопада 2019 р. / Новини

Сьогодні, 08 листопада, напередодні Дня української писемности та мови, відбувся дев'ятнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності. Вже стало доброю традицією, що Голопристанська районна державна адміністрація створює власний осередок диктанту. Так, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Богачук, заступник голови районної державної адміністрації Олена Антюшина, керівник апарату районної державної адміністрації Світлана Галига з керівниками структурних підрозділів та апарату долучились до акції.

Диктант прозвучав на Першому каналі Українського радіо о 11:20. Його зачитав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо рідної мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони володіють мовою. Щороку зростає кількість і географія учасників радіодиктанту. Пишуть диктант і за межами України.