Проблема туберкульозу існує!

14 березня 2019 р. / Новини

У зв’язку з масштабом епідемії туберкульозу в Україні виникла необхідність у зусиллях всього суспільства до вирішення даної проблеми. Кожного року в березні місяці проводиться місячник боротьби з цією страшною недугою, а 24 березня визначений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом, бо саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

За статистикою, кожні 4 секунди, жителі Землі захворівають на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина. Щороку туберкульоз забирає життя в 2 млн. людей. За рівнем розповсюдження туберкульозу та смертності від нього Україна посідаємо друге місце в Європі. Нині, щодня, в Україні від цієї хвороби помирає 11 людей, а щорічно до 4-х тисяч. Непрямі економічні втрати держави від цього захворювання складають 312 млрд. грн. щорічно. Вважається, що захворювання на туберкульоз являється медичною проблемою лише на 10 відсотків , 90 відсотків це вплив соціальних чинників.

Як і раніше, найбільше непокоїть поширення туберкульозу в Херсонській області. Невтішна ситуація і в Голопристанському районі.

На рівні району, дане питання систематично розглядається на засіданнях районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністрації, щомісячно - на засіданнях міжсекторальної робочої групи з залученням представників громадських організацій.

Саме сьогодні, 13 березня, під головуванням заступника головного лікаря ЦПМСД Нестьоркіної Т.І пройшло чергове засідання міжсекторальної робочої групи за участю районного лікаря фтизіатра Інни Тараненко, начальника відділу соціального обслуговування та соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Марії Бурлака, президента БО Фонд громади міста Гола Пристань “ Свята Ольга “ Світлани Михолат, соціального працівника ОБФ ” Мангуст ” Ольги Черняєвої. Спільно розглядалися питання про підготовку проведення розширеного засідання відповідної ради за форматом круглого столу “ Спільними зусиллями проти туберкульозу ” та обговорювалися питання проведення заходів, які проходять в рамках місячника боротьби з туберкульозом. Дуже багато питань до організації протитуберкульозних заходів в об’єднаних територіальних громадах, відсутність фінансування і цільових програм, спонукає до негативних прогнозів.

І хоча я добре знаю, що туберкульоз на сьогоднішній день – виліковний, лікування проводиться безкоштовно, однак багато ще залежить від нас самих : це небезпечний спосіб життя, алко – наркотична залежність, пасивність до стану свого здоров’я, занадто пізнє звернення до лікаря, а в багатьох випадках - уникнення від лікування, також несвоєчасне проходження флюорографічного обстеження.

Іще раз хочу поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Знайдіть час, і приділіть увагу своєму здоров’ю, здоров’ю своїх близьких і перше ,що необхідно зробити - пройти флюорографічне обстеження. Не гайте часу. Життя у Ваших руках, спробуйте його зберегти на довгі роки.

Світлана Михолат, член міжсекторальної робочої групи