Легалізація заробітної плати найманих працівників в Голопристанському районі

8 листопада 2018 р. / Новини

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівники, які одержують гроші „в конвертах”, є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

Згідно графіку роботи робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України та соціальних фондів, затвердженого першим заступником голови районної державної адміністрації з метою обстеження місць здійснення підприємницькою діяльністю суб’єктів господарювання 07 листопада 2018 року проведено інспектування Садівської сільської ради. У ході роботи перевірено 10 об’єктів бізнесу (торгівля), про що складено 10 актів. У ході перевірок виявлено три порушення, про що складено акти. Разом з тим, проводилася інформаційно- роз’яснювальна робота щодо працевлаштування найманих працівників, про дотримання трудового законодавства серед суб’єктів господарювання та найманих працівників.

УСЗН та ОЗ