Для людей з вадами зору

Круглий стіл в Голопристанській районній державній адміністрації «Бджільництво від слів до діла»


12 лютого 2018 р. / Новини

10 лютого 2018 року за активної участі Голопристанської районної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Бджільництво від слів до діла».

На заході були присутні голови Спілок пасічників Херсонської області та Голопристанського району, начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації, начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, начальник Голопристанської районної державної лікарні ветеринарної медицини, представники громадської організації «Земля Тавріі» українського бізнес – розвитку плодоовочівництва, за фінансової підтримки уряду Канади, закупівельники меду та власники пасік району.

Основні теми, які обговорювались на нараді:
1. Порядок епізоотичного обстеження пасік, здача проб підмору в лабораторію, ціна проби?
2. Прямий діалог з фермерами щодо протрави бджіл, проблеми та шляхи їх вирішення.
3. Порядок вступу до ГО «Спілка пасічників Херсонської області», її існування, як такої.

Бджільництво в Україні швидко розвивається, як провідна галузь. Бджоли запилюють багато видів рослин, використовуючись задля підвищення врожайності. Серед продуктів бджільництва не тільки цінний дієтичний продукт мед, а й віск, прополіс, отрута та інші, вони знаходять широке застосування, зокрема для здоров'я людини — така медична практика має назву апітерапія.

Вже зараз показники по експорту займають лідируючі позиції на світовому ринку. Херсонщина розвиває бджільництво, адже для цього є всі умови: пасічники, закохані у свою справу, багато сонячних днів та допомога різних організацій. Одна з таких – Проект UHBDP, який разом з ГО «Земля Таврії» надає інформаційну та технічну допомогу аграріям.

На заході було наголошено про важливість необхідних аналізів бджолосімей та своєчасного проходження всіх карантинних заходів, також надано повний перелік послуг та їх вартості.

Юрій Лавриненко – голова обласної спілки бджолярів наголосив про важливість гуртування та відкриту позицію. Крім того, він розповів про власний досвід роботи, перевірених постачальників та закупівельні фірми.
Присутні високо оцінили захід, адже всі мали питання та плани на майбутній сезон. Тож подібні заходи сприяють інформаційному обміну на благо бджолярства в районі.

За матеріалами управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації