Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про початок всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Чесна платіжка».

11 липня 2019 р. / Новини

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», який діє відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» Міністерство юстиції розпочинає всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Чесна платіжка».

Українцям будуть пояснювати, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.

Мета кампанії: підвищення рівня обізнаності громадян щодо правильного нарахування тарифів на послуги з постачання теплової енергії і гарячої води.

Завдання кампанії:

- Інформування споживачів житлово-комунальних послуг про рішення Уряду щодо встановлення максимально допустимих граничних тарифів на постачання теплової енергії та гарячої води;

- Інформування громадян про чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг;

- Інформування щодо способів захисту своїх прав громадянами у разі отримання нечесної платіжки;

- Активізація споживачів житлово-комунальних послуг щодо захисту своїх прав.

Додатково, до 15 липня Міністерство юстиції оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує, і хто є їх реальними власниками.

На сайті Урядового порталу та Мін'юсту з’явиться калькулятор розрахунку чесної платіжки, де громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки мають сплачувати за тепло та гарячу воду.

Що потрібно зробити?

1. Перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;
  2. Звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;
  3. Якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.

Онлайн-калькулятор: https://minjust.gov.ua/pages/calc-service

Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.kherson