До уваги населення – користувачів лісових ресурсів

23 листопада 2020 р. / Новини

До уваги населення – користувачів лісових ресурсів

Кожному відомо, що ліси – це легені планети. Голопристанський район розташований в степовій зоні., тому ліси в ньому рукотворні і складають 36 відсотків від загальної площі району.

Велика площа лісових насаджень, обмежене фінансування лісових господарств призводять до зловживань та нераціонального використання природного ресурсу.

Порядок та умови спеціального використання лісових ресурсів і відповідальності за його порушення визначено на законодавчому рівні і регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2007 року № 761"Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів".

Виділення лісових ділянок для заготівлі деревини здійснюються підрозділами з відведення і таксації лісосік, склад яких затверджують власники лісів або постійні лісокористувачі за погодженням з органами Держлісагенства.

Використання лісових ресурсів потребує спеціального дозволу, а саме лісорубного або лісового квитка, який видається територіальними органами Держлісагенства на заготівлю деревини.

Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток).

Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:

- розмір шкоди, заподіяної лісу;

- адміністративний штраф.

Правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності.

Більше про штрафні санкції можна дізнатися за посиланням https://www.kmu.gov.ua/news/derzhlisagentstvo-info....