Державна підтримка сільського господарства: урядові програми 2018

February 12, 2018 / Новини

7 лютого Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд. гривень проти 5,5 млрд грн. у минулому році.

Основні зусилля сконцентровано на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект.

Зокрема, передбачено за напрямками:

I. Розвиток тваринництва – 4 млрд. грн., в т.ч.:

Агровиробникам, які будують, або реконструюють тваринницькі комплекси

2500 млн. грн.

- компенсація частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів, що формує ефективну ставку на рівні 3%, відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора, а також здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;

Утримують молочних корів 500 млн.грн.

- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік.

Громадяни, які утримують молодняк ВРХ 700 млн.грн.

- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік.

Агровиробники, які купують племінне поголів'я 300 млн. грн.

- компенсація 50% вартості високопродуктивного поголів'я, а також біологічного матеріалу та ембріонів.

II. Розвиток фермерських господарств 1 млрд.грн.:

- малим та середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння, 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу – 1,5 облікової ставки НБУ, а також користується додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки;

- в рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них.

III. Здешевлення сільськогосподарської техніки – 1 млрд.грн.:

- компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва.

IV. Розвиток садівництва та виноградарства – 300 млн.грн.:

- здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.

Детальніше із програмами державної підтримка аграрного сектору можна ознайомитись в презентації (https://www.slideshare.net/ssusera9a6cb1/ss-873791...).

За матеріалами управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації