Головне Управління Держпродспоживслужби України в Херсонській області інформує

5 грудня 2016 р. / Новини

Погодні умови осені сприяють масовому розвитку та поширенню мишоподібних гризунів. На окремих полях озимої пшениці і озимого ріпаку вже налічується до 5- 6 жилих колоній на гектар, а в посівах багаторічних трав від 3 до 8 жилих колоній на гектар.

В посівах сільськогосподарських культур за видовим складом на території Голопристанського району переважають полівки звичайна та гуртова, курганчикова миша, польова миша. Популяція гризунів восени поточного року відзначалася досить високими показниками життєздатності.

Якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів досягає 3–5 і більше жилих колоній, або більше ніж 50 жилих нір на 1 га необхідно негайно приступити до їх знищення. Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів. Провести винищувальні заходи потрібно вчасно і в короткий термін ( до утворення снігового покриву).

Застосовуючи родентициди, слід враховувати видовий склад гризунів на кожному окремому полі.

Щоб визначити потребу в обробках, слід знати чисельність мишей на кожному полі. Для цього підраховують кількість колоній і нір на прямолінійних маршрутах по діагоналі поля 1000 м завдовжки (1200 чоловічих або 1400 жіночих кроків) та 5 м (0,5 га) завширшки за малої кількості гризунів. На кожному полі до 200 га закладають один маршрут або ділянку. У другій половині дня притоптують усі виходи в колоніях, а вранці наступного дня підраховують відкриті виходи та визначають кількість жилих колоній і нір.

Надалі, найнесприятливішими чинниками, які будуть спричиняти загибель гризунів, є ранні (до снігу) морози, утворення льодової кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу й заливанням нір.

Систематичне обстеження, вчасний захист полів від мишоподібних гризунів забезпечать збереження посівів та урожаю озимих культур.

Головний спеціаліст –державний фітосанітарний інспектор

Є.М. Чуприна